Jak wybrać idealny hotel na urlop

Wybierając się na urlop wszyscy liczymy na to, że uda nam się spędzić miły czas ze swoją rodziną lub ze swoimi przyjaciółmi co pozwoli nam zapomnieć o codziennych troskach.  Dla wielu osób w trakcie urlopu najważniejsza jest dobra pogoda, która umożliwi skorzystanie z oferowanych w  danym miejscu lub w danym regionie atrakcji. Równie ważne jest jednak wybranie odpowiedniego dla naszych potrzeb hotelu, w którym będziemy mieli możliwość miłego spędzenia wolnego czasu. Na pogodę nie mamy niestety żadnego wpływu, ale w naszym dzisiejszym wpisie na blogu postaramy się Państwu doradzić, w jaki sposób wybrać odpowiedni hotel, w którym na pewno uda się Wam spędzić udany urlop.

Odpowiednia lokalizacja – pierwsze wyzwanie podczas szukania hotelu

Jest to też zdecydowanie jedna z głównych rzeczy, na jakie większość turystów zwraca uwagę przymierzając się do wyboru hotelu w wybranej przez siebie miejscowości. Nasz Hotel znajduje się w Gdańsku, dlatego też w tekście skupimy się na wyborze odpowiedniej lokalizacji bazy noclegowej właśnie w tym mieście.

Planując urlop w Gdańsku większość osób myśli przede wszystkim o tym, żeby przy okazji pobytu dokładniej poznać miasto, przejść się po pięknej starówce, odwiedzić najbardziej znane muzea i obejrzeć znajdujące się tu zabytki architektoniczne. Z wybranego hotelu powinien być jak najlepszy dojazd do głównych atrakcji miasta. To zapewnia właśnie Hotel Platan, który położony jest blisko obwodnicy Trójmiasta, dzięki czemu z łatwością można się od nas dostać do dowolnego miejsca w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Na terenie hotelu znajduje się również bezpłatny parking dla Gości hotelowych, dzięki czemu przybywając do nas nie muszą się Państwo martwić o miejsce, w którym można swobodnie pozostawić auto.

Możliwość zapewnienia sobie właściwej wygody w trakcie pobytu w hotelu

W tym miejscu ważny jest nie tylko standard wyposażenia pokoju hotelowego, ale również  to, jakie atrakcje i udogodnienia dla Gości znajdują się w wybranym hotelu. Najważniejszą rzeczą jest to, czy w hotelu znajduje się restauracja, w której można przed wyjściem skorzystać z oferty śniadaniowej, a także udać się obiadokolację, aby zwieńczyć udany dzień spędzony na zwiedzaniu miasta. Ważne jest oczywiście także to, jak dobrą opinią cieszy się restauracja hotelowa. W Hotelu Platan znajduje się znakomita Restauracja Zacisze, do której na obiady chętnie przychodzą także osoby, które nie nocują w naszym hotelu. Jest to restauracja typu a’la carte, w której serwowane są dania autorskie.

Oprócz tego nasi Goście mają także możliwość skorzystania ze znakomicie wyposażonej strefy relaksu Wellness, która może się stać znakomitym uzupełnieniem zażywanych podczas urlopu atrakcji. W naszej strefie SPA znajdują się m.in. sauna infrared i sauna fińska, które pozwalają się bardzo zrelaksować po pełnym wrażeń, związanym ze zwiedzaniem miasta dniu.

Otoczenie wybranego hotelu

Dla wielu osób, zwłaszcza takich, którzy oprócz zwiedzania, planują również spędzić trochę czasu w samym hotelu, istotne może być również jego otoczenie, a dokładniej to, czy obok niego znajduje się tylko betonowy parking samochodowy, czy może jest też do dyspozycji gości ogród, w którym można się spokojnie zrelaksować, np. czytając książkę lub pobawić się na świeżym powietrzu ze swoimi dziećmi. Tu również wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych gości. Do Hotelu Platan przynależy piękny teren zielony, w którym także można miło spędzić czas np. jeżeli postanowi się zrobić dzień przerwy w korzystaniu z oferowanych przez miasto atrakcji.