Wynajem sali na wesele – co jest ważne?

Po zaręczynach pary decydujące się na wesele poza domem muszą podjąć wiele trudnych decyzji. Jedną z najważniejszych jest wybór sali weselnej. Wbrew pozorom jest to decyzja bardzo trudna, a na jej podjęcie ma wpływ wiele czynników. Długotrwałe poszukiwanie i sprawdzenie wielu ofert może wydawać się uciążliwe, ale dzięki temu znajdziemy salę idealnie dopasowaną do nas i do naszych potrzeb.

Jakie elementy są istotne podczas wyboru sali weselnej?

Pierwszym, bardzo istotnym elementem jest wielkość sali. Jej rozmiar powinien być odpowiednio dostosowany do ilości gości. Jeżeli sala, którą wynajmiemy będzie za mała, goście będą mieli za mało miejsca przy stolikach i na sali tanecznej. Bardzo ważna jest również lokalizacja sali weselnej. Najlepiej, jeżeli sala weselna nie znajduje się w centrum miasta, lecz przy głównej drodze dojazdowej czy obwodnicy. Dzięki temu nikt nie będzie nas niepokoił podczas tak ważnego dnia, a goście będą mieli zapewniony odpowiedni dojazd na wesele.

Obecnie wiele osób przyjeżdża na wesele z daleka i nie ma nikogo, kto mógłby ich przenocować. Dlatego bardzo istotne jest, aby przy sali weselnej znajdował się hotel bądź pokoje na wynajem w odpowiedniej ilości. Dzięki temu goście nie będą musieli martwić się o organizację transportu powrotnego, i będą mogli w spokoju odpocząć po zabawie do rana. Możliwość rezerwacji pokojów już podczas rezerwacji sali jest ogromnym plusem.

Ze względu na to, że większość osób przyjeżdża na wesela samochodem, ogromnie ważna jest obecność parkingu przy sali weselnej. Dzięki temu wszyscy goście będą mogli bez problemu pozostawić swoje samochody i nie będą musieli krążyć w poszukiwaniu wolnego miejsca.

Organizując wesele, każdy pragnie aby jego goście świetnie się bawili. Filary stojące na salach weselnych przeszkadzają w dobrej zabawie i psują wygląd całej sali. Dlatego podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę również na ten element. Istotną sprawą jest wystrój sali. Jako że każdy ma swój gust, a wesela organizowane są z różnymi motywami i kolorami przewodnimi, dobrze jeżeli w sali istnieje możliwość dobrania dekoracji do naszych preferencji.

Ogród przy domu czy sali weselnej jest kolejnym punktem, na którym sporo osób zwraca uwagę. Dzięki niemu można wyjść na chwilę z sali na świeże powietrze, przejść się na spacer z dziećmi czy nawet zdecydować się na ślub w plenerze.