Jak wybrać idealny hotel na wyjazd firmowy?

Wybór właściwego hotelu, zaraz po wyborze najlepszego kierunku wyjazdu, jest podstawowym wymogiem podczas organizacji firmowej konferencji lub firmowego wyjazdu integracyjnego (szkoleniowego) dla swoich pracowników. W dzisiejszych czasach w Polsce właściciele firm mają już bardzo duży wybór wysokiej klasy hotelów, które mają także oddzielną ofertę skierowaną do firm. Oczywiście jednak nie każda oferta przygotowana dla firm będzie tak samo korzystna. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Hotelu Platan w Gdańsku postaramy się Państwu pomóc i wskażemy najważniejsze elementy, na które trzeba zwrócić uwagę, jeżeli wybieramy hotel z myślą o większym wyjeździe firmowym.

Odpowiedni komfort i liczba miejsc noclegowych

Przede wszystkim musimy zadbać o właściwy komfort wszystkich uczestników organizowanego przez nas wyjazdu. Jeżeli organizujemy wyjazd integracyjny, to musimy zadbać o właściwą liczbę wygodnych miejsc noclegowych dla naszych pracowników, jeżeli jednak organizujemy konferencję firmową, to musimy pomyśleć także o osobach spoza firmy. W tym celu musimy oszacować liczbę gości, którzy będą potrzebowali pokoju na noc, tak żeby na pewno dla nikogo nie zabrakło  miejsca noclegowego.

Już teraz możemy zobaczyć, że pierwszym wymaganiem stawianym hotelom, w którym planujemy zorganizowanie wyjazdu firmowego, jest posiadanie przez niego wystarczającej liczby pokojów oraz miejsc noclegowych.

Właściwa wielkość i wyposażenie Sali konferencyjnej

Niezależnie od tego, czy organizujemy wyjazd integracyjny, czy konferencję firmową, bardzo ważną rzeczą jest zapewnienie sobie dostępu do odpowiednio dużej i właściwie wyposażonej sali konferencyjnej czy sali szkoleniowej. Jest to podstawowy element, który pozwoli nam na organizację spotkań ze wszystkimi uczestnikami wyjazdu, a także planowanych szkoleń. Jeżeli organizujemy większy wyjazd, np. dla kilku działów naszej firmy, powinniśmy pomyśleć o hotelu, w którym będzie więcej sal konferencyjnych, tak żeby można było w jednym czasie zorganizować więcej szkoleń czy spotkań i bardziej optymalnie zaplanować czas spędzony  hotelu.

Sale konferencyjne powinny być oczywiście wyposażone we właściwe oświetlenie, tablice oraz rzutniki, które znacznie ułatwią nam zorganizowanie planowanych spotkań. Zanim dokonamy więc rezerwacji odpowiedniej liczby miejsc w hotelu z myślą o wyjeździe firmowym, powinniśmy więc najpierw porozmawiać z przedstawicielem hotelu i zapytać o to, w jaki sposób są wyposażone sale konferencyjne oraz czy są one wystarczające duże, aby pomieścić wszystkich uczestników wyjazdu.

Zapewnienie właściwej liczby atrakcji

Dobry hotel dla firm, to także taki, który oferuje coś więcej, oprócz noclegów oraz sali konferencyjnych. W trakcie wyjazdu szkoleniowego lub integracyjnego nie można przecież tylko pracować. Jeżeli zależy nam na tym, żeby nasz zespół lepiej się poznał i zgrał ze sobą, trzeba mu zapewnić takie możliwości. Warto jest więc wybrać taką lokalizację hotelu, żeby można było się z niego łatwo dostać do największych atrakcji turystycznych miasta lub regionu, w który wybraliśmy na wyjazd.

Nasz hotel jest położony w bardzo wygodnym miejscu do zwiedzania Gdańska i całego Trójmiasta. Stosunkowo niedaleka odległość od obwodnicy Trójmiasta sprawia, że można się od nas bardzo szybko dostać do centrum i rejonu starówki Gdańska, czy na plażę. Nasz hotel jest także idealnym miejscem do organizacji udanej zabawy na miejscu. Dysponujemy bardzo dużym, zielonym ogrodem, w którym mogą Państwo zorganizować obiadokolację czy imprezę integracyjną. Wszystko zależy tylko od Waszej wyobraźni oraz preferencji dotyczących spędzania wolnego czasu.